Can SEREZ

Can SEREZ

YAZAR

Can Serez, 2000’de İstanbul’da doğdu. Hayatı dolu dolu yaşamayı, araştırmayı, yeni tecrübeler edinmeyi, değişik insanlar tanımayı ilke edinen genç yazar, birçok ülke dolaştı. Avrupa ve ABD bir yana Tayland, Endonezya, Malezya gibi ülkelere özel ilgi gösterdi ve farklı kültürlere temas etti.

Lisans eğitimini Hawaii’deki Atlantic International University’nin Bilgisayar Mühendisliği bölümünde tamamladı. Sporun farklı dallarıyla ilgilendi, ilköğretim yıllarında basketbola yönelse de şu an Alemdar Spor Kulübünde futbol oynamaktadır. Futbol için profesyonel bir kariyer amacıyla çıktığı yolda TFF’den UEFA D lisansı aldı. Bununla birlikte fitness ve Krav Maga dövüş sporu eğitimlerini de sürdürmektedir.

Dijital medya, sosyal medya, Youtube gibi mecralara ilgisi nedeniyle Nişantaşı Üniversitesi’nde Yeni Medya bölümünde okuyarak kendini geliştirmeye devam etmektedir.

Gelecek planlarında tüm bu ilgi alanlarına yer veren Can Serez, ayrıca biriktirdiği hikayelerini kitaplaştırmak, senaryolar yazmak ve çektiği filmleri sosyal medyadan paylaşmak gibi hedeflere sahiptir.

Zehir Kapanı yazarın ilk kitabıdır.

Snaker Serisi’ni lise yıllarında kurgulayan genç yazar, şimdiye kadar kaleme aldığı öykülerinden dört tanesini serinin ilk kitabı için uygun gördü. Hayattaki keskin dönüşümleri ele alacağı bu serinin ilk romanı ise yayımlanmayı beklemektedir.

Yazarın Antares’teki Eserleri:

ZEHİR KAPANI (Kasım 2020)